REKLAMA
Znaleziono 584 wyników
TAURON oddał do eksploatacji kolejną, wielką farmę wiatrowąartykuł
Pokaż artykuł
TAURON oddał do eksploatacji kolejną, wielką farmę wiatrową
TAURON oddał do eksploatacji farmę wiatrową Mierzyn, osiągając tym samym 0,5 GW mocy zainstalowanej w technologii onshore. Elektrownia, o łącznej mocy 58,5 MW, zlokalizowana jest w gminie Karlino, w województwie zachodniopomorskim. Produkcja z najnowszej elektrowni zaspokoi zapotrzebowanie na energię 68 tys. gospodarstw domowych.
TAURON ma plan dla Elektrowni Siersza. Los zakładu nie jest przesądzonyartykuł
Pokaż artykuł
TAURON ma plan dla Elektrowni Siersza. Los zakładu nie jest przesądzony
Przedłużenie rynku mocy, repowering lub komercjalizacja to plany TAURONA na utrzymanie Elektrowni Siersza. Władze spółki podkreślają, że los zakładu nie jest przesądzony.
Chiński inwestor kupił dużą nieukończoną fabrykę materiałów katodowych w Koninie. Jakie ma plany?artykuł
Pokaż artykuł
Chiński inwestor kupił dużą nieukończoną fabrykę materiałów katodowych w Koninie. Jakie ma plany?
Kolejna chińska inwestycja w Polsce. Tym razem w województwie wielkopolskim. Spółka Ningbo Ronbay New Energy Technology odkupiła od brytyjskiej firmy Johnson Matthey budowaną w Koninie fabrykę materiałów katodowych.
Koncepcja Rozwoju Kraju 2050 przyjęta przez Radę Ministrówartykuł
Pokaż artykuł
Koncepcja Rozwoju Kraju 2050 przyjęta przez Radę Ministrów
Rada Ministrów przyjęła Koncepcję Rozwoju Kraju 2050. Jest to nowatorski dokument strategiczny, który określa wizję rozwoju Polski w perspektywie najbliższych 25 lat. Dokument jest odpowiedzią na globalne megatrendy i dynamicznie zmieniające się uwarunkowania społeczno-gospodarcze, środowiskowo-przestrzenne i geopolityczne.
Duńska firma LEMAN otworzyła Centrum Usług Wspólnych w Gdańskuartykuł
Pokaż artykuł
Duńska firma LEMAN otworzyła Centrum Usług Wspólnych w Gdańsku
Duńska firma LEMAN, jeden z najstarszych operatorów logistycznych w Europie, otworzyła w Gdańsku swoje centrum usług wspólnych. Nowe biuro nie tylko wspiera działalność grupy na całym świecie, ale też stale powiększa zespół, dając specjalistom z regionu szansę na rozwój w międzynarodowym środowisku.
Zainwestuj w Kościerzynie! Czeka nieruchomość z dużym potencjałem w centrum miastaartykuł
Pokaż artykuł
Zainwestuj w Kościerzynie! Czeka nieruchomość z dużym potencjałem w centrum miasta
Orange Polska szuka kupca na duży budynek w ścisłym centrum Kościerzyny, w pobliżu Rynku. – To nieruchomość z dużym potencjałem na działalność usługową w pobliżu dyskontu spożywczego – mówią przedstawiciele właściciela obiektu. Można go teraz kupić w świetnej cenie!
Inwestycja za prawie ćwierć miliarda złotych. Podróż pociągiem z Opola do Kluczborka będzie krótszaartykuł
Pokaż artykuł
Inwestycja za prawie ćwierć miliarda złotych. Podróż pociągiem z Opola do Kluczborka będzie krótsza
Podróż pociągiem z Opola do Kluczborka będzie krótsza o 15 minut! PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę o wartości 230 mln zł na remont linii. Inwestycja realizowana jest ze środków budżetowych. Z efektów prac podróżni jadący ze stolicy Opolszczyzny do Kluczborka skorzystają jeszcze w tym roku!
Kolejna linia kolejowa na Dolnym Śląsku zostanie zrewitalizowana [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Kolejna linia kolejowa na Dolnym Śląsku zostanie zrewitalizowana [FILM]
Dolny Śląsk konsekwentnie realizuje program przywracania połączeń kolejowych. Podpisano umowę na rewitalizację linii kolejowej między Kamienną Górą a Ogorzelcem. Inwestycja o długości 12 kilometrów to kolejny etap programu „Dolny Śląsk na Dobrych Torach”, który przywraca połączenia kolejowe w regionie. Odtworzona linia ma poprawić bezpieczeństwo mieszkańców, ograniczyć ruch ciężarówek przewożących kruszywo oraz stworzyć nowe możliwości komunikacyjne i turystyczne dla południa województwa.
Budowa drogi ekspresowej S8 na Dolnym Śląsku nabiera tempaartykuł
Pokaż artykuł
Budowa drogi ekspresowej S8 na Dolnym Śląsku nabiera tempa
• Budowana trasa ma kluczowe znaczenie dla poprawy komunikacji pomiędzy Wrocławiem a południem regionu, w tym Kotliną Kłodzką, a także dla ruchu tranzytowego w kierunku południowych sąsiadów Polski
Projekt Galileo. W Lublinie mają pomysł na publiczną oświatęartykuł
Pokaż artykuł
Projekt Galileo. W Lublinie mają pomysł na publiczną oświatę
Czy można w niecałe pół roku uruchomić nowoczesną, publiczną szkołę i przedszkole na kilkaset miejsc? Jak je utrzymać z subwencji oświatowej, bez potrzeby dokładania z samorządowego budżetu? W jaki sposób opracować i zrealizować ambitny, atrakcyjny program nauczania? W Lublinie powstaje właśnie odpowiedź na te pytania. Dzięki współpracy samorządu, dewelopera i fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty.
Nowe, spektakularne inwestycje, które zmienią krajobraz Łodzi [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Nowe, spektakularne inwestycje, które zmienią krajobraz Łodzi [WIZUALIZACJE]
Koniec roku to też czas podsumowań. Ostatnie miesiące przyniosły wiele projektów, które mają szansę zmienić krajobraz Łodzi. Opublikowane przez inwestorów wizualizacje są spektakularne, zobaczcie sami. Oto kilka przykładów. Jak Wam się podobają te projekty? Czy macie swoje ulubione? Napiszcie nam w komentarzach pod tym artykułem.
We Wrocławiu otwarto Inkubator Przedsiębiorczości triQube [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
We Wrocławiu otwarto Inkubator Przedsiębiorczości triQube [ZDJĘCIA]
W piątek 29 września we Wrocławiu uroczyście otwarto triQube – inkubator przedsiębiorczości stworzony przez Dolnośląską Agencję Współpracy Gospodarczej Sp. z o.o. w partnerstwie z Dolnośląskim Funduszem Rozwoju Sp. z o.o. Nowoczesny budynek będzie wspierał działalność firm z naszego regionu – przed wszystkim tych, które związane są z innowacyjnymi branżami gospodarki. W ofercie inkubatora są m.in. biura na wyłączność i biura wirtualne, przestrzenie do coworkingu, sale konferencyjne oraz studio nagrań audio i wideo.
Rusza budowa nowoczesnej fabryki prefabrykatów ARP S.A. w Suchedniowie [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Rusza budowa nowoczesnej fabryki prefabrykatów ARP S.A. w Suchedniowie [WIZUALIZACJE]
W Suchedniowie rozpoczęto budowę nowoczesnego zakładu, który zajmie się produkcją żelbetowych prefabrykatów. Fabryka będzie dostarczała elementy na potrzeby budownictwa wielkokubaturowego m.in. hal produkcyjnych i magazynowych, obiektów handlowych, biurowych oraz budynków mieszkalnych wielorodzinnych. Jej uruchomienie planowane jest na IV kwartał 2023 roku. Za realizację tej inwestycji odpowiada Agencja Rozwoju Przemysłu oraz spółki ARP Budownictwo i Operator ARP.
Mieszkańcy dolnośląskiej Złotoryi po ok. 20 latach znów skorzystają z kolei. Podpisano umowę na rewitalizację lk284artykuł
Pokaż artykuł
Mieszkańcy dolnośląskiej Złotoryi po ok. 20 latach znów skorzystają z kolei. Podpisano umowę na rewitalizację lk284
Mieszkańcy Złotoryi po latach znów skorzystają z kolei. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę o wartości blisko 263 mln zł na wykonanie dokumentacji projektowej i robót budowlanych dla zadania „Rewitalizacja odcinka Legnica – Złotoryja – Jerzmanice-Zdrój w celu włączenia Złotoryi oraz powiatu złotoryjskiego do sieci regionalnego wojewódzkiego transportu kolejowego”. Inwestycja realizowana jest z Rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus do 2029 r.
Tunel pod torami w Andrespolu – bezpieczeństwo i lepsze przejazdy między Łodzią i Koluszkamiartykuł
Pokaż artykuł
Tunel pod torami w Andrespolu – bezpieczeństwo i lepsze przejazdy między Łodzią i Koluszkami
W Andrespolu (przy przystanku Bedoń) bezpieczny i sprawny przejazd pod torami linii Łódź – Koluszki oraz Łódź – Dębica zapewni nowy tunel drogowy. Inwestycja za ok. 30 mln zł realizowana jest we współpracy PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. i Gminy Andrespol. Obiekt budowany w ramach ogólnopolskiego projektu o wartości ok. 268 mln zł netto „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami – Etap III” z POIiŚ.
Dobiega końca budowa nowej, dużej, wielofunkcyjnej hali sportowej we Wrocławiu [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Dobiega końca budowa nowej, dużej, wielofunkcyjnej hali sportowej we Wrocławiu [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
Dobiegają końca prace na budowie nowej, wielofunkcyjnej hali sportowej na wrocławskich Kłokoczycach. Inwestycja powstaje na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego 1 Klubu Sportowego Ślęza Wrocław przy ul. Kłokoczyckiej, w północno-wschodniej części stolicy Dolnego Śląska.
Nowa, duża, wielofunkcyjna hala sportowa we Wrocławiu prawie gotowa [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Nowa, duża, wielofunkcyjna hala sportowa we Wrocławiu prawie gotowa [FILM]
Dobiegają końca prace na budowie nowej, wielofunkcyjnej hali sportowej we Wrocławiu. Inwestycja powstaje na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego 1 Klubu Sportowego Ślęza Wrocław przy ul. Kłokoczyckiej, w północno-wschodniej części stolicy Dolnego Śląska.
Wiemy gdzie mogą powstać nowe biurowce w Szczecinieartykuł
Pokaż artykuł
Wiemy gdzie mogą powstać nowe biurowce w Szczecinie
Potrzebujemy kolejnych metrów nowoczesnej powierzchni biurowej. Ten sektor biznesu jest bardzo ważny dla prawidłowego rozwoju gospodarki naszego miasta – mówili jednym głosem uczestnicy debaty “Czy Szczecin potrzebuje nowoczesnych powierzchni biurowych?”. Podczas dyskusji Miasto zaproponowało trzy lokalizacje, w których mogłyby powstać nowe biurowce.
Koreańska firma AJU Steel inwestuje w Polsce. Wybrała Wielkopolskęartykuł
Pokaż artykuł
Koreańska firma AJU Steel inwestuje w Polsce. Wybrała Wielkopolskę
Kolejna duża inwestycji koreańska w Polsce. Firma AJU POLAND, należąca do południowokoreańskiego koncernu AJU Steel zbuduje w Bytyniu, w województwie wielkopolskim fabrykę wyrobów stalowych z blach powlekanych. Powstający w powiecie szamotulskim zakład zatrudni ponad 200 osób.
Podpisano umowy na remont Dworca Świebodzkiego we Wrocławiu i modernizację linii kolejowej Zgorzelec - Bogatyniaartykuł
Pokaż artykuł
Podpisano umowy na remont Dworca Świebodzkiego we Wrocławiu i modernizację linii kolejowej Zgorzelec - Bogatynia
W ramach rządowego programu Kolej Plus zostaną zrealizowane trzy dolnośląskie projekty kolejowe. Dziś na wrocławskim dworcu Świebodzkim zostały podpisane umowy między PKP Polskimi Liniami Kolejowymi a wykonawcami prac projektowych. W spotkaniu uczestniczyli m.in. marszałek Cezary Przybylski, członkowie zarządu województwa Tymoteusz Myrda i Krzysztof Maj oraz Andrzej Bittel, pełnomocnik rządu ds. przeciwdziałania wykluczeniu komunikacyjnemu.
REKLAMA